Довіреність на розпорядження нерухомим майном

Не для кого не є таємницею, що власник нерухомого майна може передати свої повноваження на розпорядження і управління нерухомістю, оформивши довіреність на розпорядження майном.

Для видачі такої довіреності у власника майна може бути декілька різних причин, як приклад, угода продажу об'єкта нерухомості майже укладена, але вам потрібно терміново виїхати з міста з поважної причини. Тоді можна видати довіреність з правом продажу, в якій прописати на яких умовах ваш представник має право провести цю операцію в ваших інтересах.

Подібних прикладів може бути набагато більше, головне тут розуміти, що власник будь-якого нерухомого майна має законне право передати частину своїх повноважень офіційному представнику на підставі відповідної довіреності. Залежно від обсягу прав, які отримає ця повірена особа від власника, розрізняють такі види таких розпоряджень:

  • Генеральна – представник за довіреністю має широкий спектр повноважень, тобто, кажучи простіше, зможе розпоряджатися майном на власний розсуд, але при цьому буде обмежений умовами, зазначеними в довіреності.
  • На продаж – надає повноваження для підготовки і проведення угоди купівлі-продажу.
  • На приватизацію – використовується для вчинення необхідних процедур з оформлення приватизації від імені та в інтересах власника.
  • Разова – має на меті передачу незначних повноважень разового характеру. Наприклад, дозволяє дати згоду від імені власника на реєстрацію нової людини на його житлоплощі.

У будь-якому випадку, чим більше повноважень передає довіритель на вчинення дій щодо нерухомого майна, тим ретельніше будуть прописуватися права та обов'язки представника. Адже головним завданням нотаріуса при складанні довіреності на нерухоме майно буде захист інтересів людини, яка до неї звернулася для оформлення документу, з метою убезпечення її від можливих негативних наслідків. В обов’язковому порядку нотаріус, перед початком роботи, перевірить майнові права та особу довірителя, а також запросить у довірителя персональні дані на повірену особу.

Відповідно до встановлених процедур нотаріального діловодства довіреність на нерухоме майно підлягає офіційному посвідченню, їй присвоюється реєстраційний номер, а інформація з неї вноситься до Єдиного реєстру довіреностей з описанням майна, яким уповноважений розпоряджатися представник.

Дата видачі довіреності на розпорядження нерухомим майном, тобто дата з якої вона вступить в юридичну силу, стане початковою датою для визначення терміну дії документа визначеного довірителем.

TOP
error: Content is protected !!