З постійними змінами в законодавстві реєструвати бізнес стає все простіше та швидше. З 01 січня 2016 року Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» нотаріусам надано повноваження щодо реєстрації бізнесу, зокрема юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Реєстратор має володіти широким спектром знать та практичними навичками.

Крім того, нотаріус має право вносити зміни до записів у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб–підприємців та громадських формувань:

  • зміна КВЕД
  • зміна директора
  • зміна місцезнаходження
  • зміна найменування

Бізнес в Україні відтепер можна зареєструвати за 24 години, при нагальній необхідності цей час можливо скоротити до 6 годин та до 2 годин.

Якщо Ви вирішили розпочати підприємницьку діяльність та зареєструватися як ФОП (фізична особа-підприємець), або зареєструвати ТОВ (товариство з обмеженою відповідальністю), не вагаючись можете звернутися до нотаріуса.

Починаючи процедуру державної реєстрації Вам необхідно визначитися стосовно видів підприємницької діяльності, якими Ви маєте намір займатися згідно КВЕД.

Зареєструвати бізнес у нотаріуса Ви зможете комфортно, швидко та з максимальною якістю. Ви зможете уникнути безкінечних черг та поганого обслуговування, заощадите свої нерви, гроші та час.

Фізична особа-підприємець (ФОП) – проста організаційна форма ведення підприємницької діяльності, є найбільш доступною та поширеною.

Підприємцем може бути лише фізична особа з повною цивільною дієздатністю. Відповідно до чинного законодавства повну цивільну дієздатність має фізична особа, яка досягла 18 років (повноліття), або особа, яка до досягнення повноліття уклала шлюб. Крім того, повна цивільна дієздатність може бути надана фізичній особі, яка досягла 16 років і працює за трудовим договором, а також неповнолітній особі, яка записана матір'ю або батьком дитини. Також повна цивільна дієздатність може бути надана фізичній особі, яка досягла 16 років і бажає займатися підприємницькою діяльністю. У даному випадку повна дієздатність виникає з моменту державної реєстрації фізичної особи як підприємця.

Законодавчо встановлені обмеження і до осіб, які можуть бути підприємцями і до видів діяльності, якими вони мають право займатися.

Фізичні особи-підприємці діють без установчих документів, так як фізична особа-підприємець є власником відповідного бізнесу і органом його управління.

Реєстрація здійснюється місцем проживання (реєстрації) фізичної особи.

Нотаріус надає послуги з реєстрації юридичних осіб різних організаційно-правових форм.

Найпоширенішим видом господарського товариства в України є товариство з обмеженою відповідальністю – засноване одним або кількома особами (як фізичними, так і юридичними) товариство, статутний капітал якого поділений на частки, розмір яких встановлюється статутом. 

Товариство з обмеженою відповідальністю не може мати єдиним учасником інше господарське товариство, учасником якого є одна особа. Особа може бути учасником лише одного товариства з обмеженою відповідальністю, яке має одного учасника.

TOP
error: Content is protected !!