Розрахунки між фіз. особами

/ / Договір

Розрахунки між фізичними особами, які не здійснюють підприємницьку діяльність, відповідно до ч. 1 ст. 1087 ЦК України можуть провадитися у готівковій або в безготівковій формі за допомогою розрахункових документів у електронному або паперовому вигляді.
Ч. 3 цієї ж статті передбачено, що граничні суми розрахунків готівкою для фізичних осіб встановлюються Національним банком України.
Постановою НБУ від 29 грудня 2017 року № 148 визначено, що фізичні особи мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою за договорами купівлі-продажу, що підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі до 50 000 (п’ятдесяти тисяч) гривень включно. Нотаріально посвідчуються договори за домовленістю сторін або в силу імперативних норм діючого законодавства (договори купівлі- продажу рухомого, нерухомого майна, майнових прав тощо).
Платежі, що перевищують зазначену суму здійснюються шляхом:
1) переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок;
2) внесення та/або переказу коштів на поточні рахунки.
Розрахунок між сторонами здійснюється на підставі укладання договору купівлі-продажу. Обов’язку нотаріуса щодо перевірки дотримання сторонами порядку здійснення розрахунків чинним законодавством не передбачено.

Напишіть відгук