Довіреність на розпорядження рухомим майном

Через різні життєві обставини (хвороба, небажання займатися власноруч, тривала відсутність, нестача часу тощо) люди можуть вирішувати свої питання не самостійно, а через представників, які виконуватимуть надані їм повноваження за допомогою виданої на їх ім’я довіреності.

В даній статті хочу коротко зупинитися на такому виді довіреності, як довіреність на рухоме майно. Звідки одразу ж постає питання, а що в себе включатиме рухоме майно?

Перш за все, більшість одразу подумає про транспортні засоби, і це правильна відповідь, але крім цього поняття «рухоме майно» може включати в себе і передачу прав на товар, грошові кошти, обладнання і так далі.

При видачі довіреності на рухоме майно довірителю необхідно уважно ознайомитись і впевнитись в тому, що він чітко усвідомлює обсяг повноважень, яким він наділяє повірену особу. Так, довіреність на розпорядження рухомим майном може надавати повіреному повноваження на здійснення його продажу, передоручення на основі наявної первинної довіреності, обміну, передачі в оренду, дарування та інших дії по відчуженню майна на законних підставах.

Немаловажним є також детальне описання предмету передачі прав і вказання розумного і необхідного терміну дії довіреності. Наприклад, при засвідченні генеральної довіреності на право розпорядження і управління автомобілем чітко вказуються марка, модель, рік випуску, номер і колір кузова, реєстраційний номер технічного паспорта транспортного засобу та назва органу, що його видав.

Слід пам’ятати, що повірений зобов’язаний інформувати довірителя щодо вчинених ним дій за довіреністю, а довіритель зобов’язаний  поінформувати повіреного щодо рішення про скасування довіреності і наданих у зв’язку із нею повноважень повіреному. Право довірителя, який є власником майна, скасувати видану ним довіреність у будь-який час.

Якщо у Вас залишились питання щодо будь-якого з нюансів оформлення довіреності на рухоме майно, Ви можете отримати більш детальну консультацію, зв’язавшись зі мною зручним для Вас способом за наявними контактами.

TOP
error: Content is protected !!