Договір позики

Вам потрібна велика сума грошей для вирішення раптових проблем, або терміново необхідно купити якусь річ? Або ж, навпаки, до Вас звернулася з проханням позичити гроші людина, якій Ви не можете відмовити? Вихід є – звертайтеся до нотаріуса для укладення договору позики.

З юридичної точки зору договір позики покликаний, перш за все, захистити інтереси позикодавця, фіксуючи безспірність факту позики і надаючи, таким чином, його правові інструменти для захисту своїх законних прав і інтересів, у випадку їх порушення.

Згідно договору позики одна сторона (позикодавець) зобов'язується передати другій стороні (позичальникові) грошові кошти або ж інші речі, а позичальник зобов'язується повернути таку ж суму грошей або речі в такій же кількості і такої ж якості. Договір позики може вважатися укладеним з моменту передачі предмета позики (зазвичай, грошової суми) позичальникові.

Наполегливо рекомендую всім позикодавцям для складання даного типу договору обов’язково звертатися до нотаріуса, тільки в такому випадку Ви гарантовано отримаєте кваліфіковану допомогу в оформленні документу, а також в разі необхідності грамотну консультацію при виникненні спірних питань.

Стверджувати, що договір позики повністю убезпечить Вас від неприємної ситуації, в якій позичальнику нічим буде повертати Вам борг неможливо, але при правильному його оформленні такі ситуації можна передбачити і в міру можливості можна їм запобігти.

Окрім цього, позикодавець має право отримувати відсотки від позичальника: їх розмір може бути обговорений у договорі позики або ж вони можуть нараховуватися автоматично (у відповідності з обліковою ставкою Національного банку України).

Терміни та порядок повернення позики позичальником також встановлюються у договорі.

Сторони повинні розуміти, що при зверненні для оформлення договору потрібно буде сплатити послуги нотаріуса правового та технічного характеру, а також державне мито в розмірі 1% від суми позики. Разом з тим, істотною перевагою нотаріального посвідчення договору позики буде можливість вчинення нотаріусом виконавчого напису, який є самостійною підставою для відкриття виконавчого провадження і дій, спрямованих на стягнення боргу за договором позики.

Для оформлення договору позики сторонами нотаріусу надаються оригінали таких документів:

  • паспорт;
  • картка фізичної особи-платника податків;
  • у разі перебування у зареєстрованому шлюбі – нотаріально посвідчена згода другого з подружжя на укладення договору.

Підсумовуючи викладене у статті, хочу сказати, що однією з запорук успішного виконання зобов’язань за договором позики є правильність, професіоналізм і законність при його складанні. Тому необхідно звертатися лише до компетентного та досвідченого нотаріуса за допомогою, адже саме договір позики буде ключовим документом в разі виникнення спору між сторонами, а також при необхідності звернення до суду для стягнення боргу.

TOP
error: Content is protected !!